Definicje wyrazów na literę M

Definicja słowa: machomierzów
(...) to odmiana słowa macho, które jest używane do opisania mężczyzn wykazujących cechy stereotypowego "macho". Słowo to jest połączeniem dwóch wyrazów: "macho", które oznacza męskość i siłę oraz "mierz", które odnosi się do pomiaru lub porównywania.Cechy "machomierzów"Osoby określane mianem "machomierzów" są zazwyczaj bardzo pewne siebie i wykazują dużą pewność siebie. Często są to mężczyźni, którzy starają się udowodnić swoją męskość poprzez dominację nad innymi oraz wykazywanie siły i agresji. Są to osoby, (...)

Definicja słowa: machometrowe
(...) celu zapewnienia bezpieczeństwa lotu. Machometr jest również stosowany w przemyśle morskim, gdzie silniki są wykorzystywane do napędu statków i innych jednostek pływających.Rodzaje machometrówIstnieje wiele rodzajów machometrów, różniących się między sobą sposobem pomiaru i wyświetlania prędkości obrotowej. Najpopularniejszymi są machometry mechaniczne, które wykorzystują ruchy obrotowe do wskazywania prędkości, oraz machometry elektroniczne, które wykorzystują sygnały elektroniczne do pomiaru i wyświetlania (...)

Definicja słowa: mącznica
(...) w lasach sosnowych. Może jednak również rosnąć w ogrodach i parkach. Charakteryzuje się drobnymi, jajowatymi liśćmi o mączystym wyglądzie, stąd właśnie jej nazwa. Kwitnie wczesną wiosną, a jej owoce, czyli orzechy laskowe, dojrzewają jesienią.Mącznica jest rośliną bardzo odporną i łatwą w uprawie. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego oraz żyznej, wilgotnej gleby. W Polsce jest gatunkiem chronionym, dlatego też nie powinno się jej zbierać w lasach, a jedynie uprawiać w ogrodach.Mącznica (...)

Definicja słowa: maciejce
(...) można również suszyć i wykorzystywać jako zioło do herbaty.Symbolika i ciekawostkiW niektórych krajach Europy Środkowej, maciejce uważana jest za symbol miłości i szczęścia. Wierzono, że ktoś, kto znajdzie maciejce w lesie, będzie szczęśliwy w miłości przez całe życie. W Polsce natomiast, w niektórych regionach, maciejce jest uważana za symbol niewinności i czystości.Warto również wspomnieć, że maciejce jest rośliną miododajną, a jej nektar jest wykorzystywany przez pszczoły do produkcji miodu. Kwiaty (...)

Definicja słowa: macoszymi
(...) bohaterem, który pomaga swoim przybranym dzieciom i jest dla nich jak prawdziwa matka.PodsumowanieSłowo "macoszymi" jest odmianą słowa "macoszy" i wywodzi się od macochy - przyrodniej matki. W języku potocznym może mieć różne znaczenia, w tym pozytywne i negatywne. Może być używane jako określenie nadopiekuńczej lub troskliwej osoby, ale także w kontekście negatywnym, wyrażającym dezaprobatę lub krytykę. W literaturze i kulturze macocha jest często przedstawiana jako zła i okrutna, ale może również być (...)

Definicja słowa: machlarzy
(...) W niektórych kręgach, słowo "machlarzy" może mieć również negatywne konotacje i oznaczać osoby, które chwalą się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami, ale w rzeczywistości nie są one takie imponujące. Może to być również określenie dla osób, które są nieuczciwe i wykorzystują innych dla własnych korzyści.Podsumowanie Mimo braku jednoznacznej definicji, słowo "machlarzy" jest obecne w języku polskim i jest znane w pewnych kręgach. Jego pochodzenie jest niejasne, ale możliwe, że wywodzi się od słowa (...)

Definicja słowa: macowego
(...) charakterystyczny dla iPhone'ów.Słowo "macowego" jest również często używane w odniesieniu do systemu operacyjnego MacOS, który jest wykorzystywany w komputerach marki Apple. Oznacza to, że wszystko, co jest związane z systemem MacOS, jest również "macowe". Może to być na przykład aplikacja, która jest dostępna tylko na MacOS lub funkcja, która jest charakterystyczna tylko dla tego systemu operacyjnego.Podsumowując, słowo "macowego" jest odmianą słowa "macowy", które jest związane z marką Apple. Może (...)

Definicja słowa: maczałoby
(...) lub substancji.Akapit 1Maczałoby jest formą czasu przeszłego czasownika maczać, który oznacza zanurzenie lub nasączenie czegoś w płynie lub substancji. Jest to słowo, które pochodzi od czasownika maczać, który z kolei wywodzi się od prasłowiańskiego *męčiti, oznaczającego "zanurzać". Maczałoby jest odmianą tego czasownika w liczbie mnogiej, odnoszącą się do osób lub